Športový deň v Doľanoch

17. júl 2020 - Zažili sme skvelý výlet spojený so športom, dobrým jedlom a návštevou pamiatok. Utužili sme si naše priateľstvá a strávili plnohodnotne celý deň.

Ráno sme sa dopravili do Doľan v Malých Karpatoch autobusom, cieľom bola rodinná chata našej klientky Janky. Spolu nás bolo 22, opekali sme si slaninu a špekáčiky, viedli príjemné rozhovory. V neďalekom vinohrade sme športovali, hrali sme bedminton aj volejbal. Po športe nasledoval ďalší chod v podobe cigánskej pečienky. Ďalším programom bol výlet po okolitých pamiatkach, sociálny pracovník Peter Špalek vozil klientov autom. Pozreli sme si kaštieľ v Budmericiach, kde sídli klub slovenských spisovateľov a hrad Červený Kameň. Vyšlo aj počasie, strávili sme príjemný deň a utužili svoje priateľstvá. Prišli nás pozrieť aj obe riaditeľky Krídel, MUDr. Eva Janíková a Ing. Taťjana Žáčková.

Takto na výlet spomína klient Roman:


Na tento deň rád spomínam. Bol dobre zorganizovaný, bola tam dobrá nálada a pekné počasie. Na Červenom Kameni sme videli v parku pávy.


A takto ho opisuje klientka Monika:


Bolo práve horúce leto, a tak účasť bola veľmi hojná. Ale aj tak sme sa akosi pomestili, či už na laviciach okolo ohniska, vonku pri stole alebo na rozmiestnených stoličkách. Hneď sme ich všetci obsadili a občerstvili sa. Niektorí ešte mali niečo z domu, iné pripravili domáci a niečo podonášali šikovné gazdinky. Napríklad Barborka napiekla chutné muffiny, ja zas ovocnú bublaninu.

Ku koncu výletu sme si spravili 2 okružné prehliadky po okolitých pamätihodnostiach. Najprv to bol pozoruhodný hrad Červený Kameň, chvíľu sme si po sedeli v jeho nádvorí, vychutnávajúc si čarovný genius loci, ktorý sa tam vytvoril za niekoľko historických storočí. Cestou naspäť k Doľanom sme sa ešte zastavili v kaštieli v Budmericiach, ktorý bol po dlhšom čase pekne zrekonštruovaný s nádherným priestranným parkom.