Prechádzka do Machnáča

28. február 2020 - Na konci februára sme spojili príjemné s užitočným a vybrali sme sa na poriadnu prechádzku. Cieľom bola reštaurácia Machnáč, kde sme si zahrali hry.

Počasie bolo chladné, pri Moste SNP aj snežilo. Kráčali sme z Krídel, teda od Partiznáckej ulice cez Židovskú popri Moste SNP skoro až k Lafranconi, kde sa nachádza reštaurácia Machnáč. Bolo nás 14, posedeli sme pri nealko nápojoch a porozprávali sme sa. Potom sme išli hrať stolný futbal, spočiatku len dvaja – traja, neskôr sa pridali aj ostatní. Neskôr sme si zahrali biliard, buď vo dvojiciach, alebo sme sa striedali pri stole štyria. Na záver prišli na rad šípky. Cítili sme sa výborne, niektorí z klientov ešte stolný futbal ani biliard nikdy nehrali, tak sme im priniesli nový zážitok. Klienti boli spokojní a radi by si akciu v budúcnosti zopakovali. Radosť sme mali aj my, za Krídla sa zúčastnila „mama“ Magda Papánková, terapeutka Veronika Pekarová a sociálny pracovník Peter Špalek.

Takto na výlet spomína klientka Barbora:

Prechádzka nám padla fajn, s mamou Magdou sme si dali aj obed, porozprávali sme sa. Hrala som biliard, celkom mi to išlo, tak ma to aj bavilo. Príjemne som sa odreagovala, pochmúrne myšlienky sa rozplynuli a s dobrým pocitom som išla domov.